Vodafone
8 Vodafone çalışanı 115 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları > Finans

Vodafone Discover
Ben 2016 yılının Haziran ayında üniversiteden mezun oldum ve mezun olduktan 1 ay sonra Vodafone'da Discover olarak çalışmaya başladım. Şu an Finansal Planlama ve Analiz bölümünün Finansal Planlama kısmında çalıyorum ve 6 ay kadar bu göreve devam edeceğim. Bu bölümde şirketin bütçelerini düzenleyip ileriye yönelik planlamalar yapıyoruz.
Vodafone Discover
Vodafone'da insanlara iletişim hizmeti sunmak bence çok güzel bir şey. Bu alanda en iyi olduğunuzu bilip dijital dönüşümün lideri olan ve bunun bilincinde olan bir şirkette çalışmak benim için motive kaynağıdır. Her gün teknolojik anlamda daha gelişmiş bir Türkiye için çalışıyoruz. Aynı zamanda çalışma arkadaşlarım da motivasyon kaynağımdır çünkü iş hayatında kiminle çalıştığınız çok önemlidir.
Vodafone Discover
Oryantasyon sürecinde Düşler Akademisi'ne gitme fırsatımız oldu. Düşler Akademisi, Vodafone Vakfı'nın en büyük destekçilerindendir. Engelli ve sosyal dejavantajlı bireylere sanat eğitimi vererek sosyal hayata katılmalarını sağlıyorlar. Biz burada oryantasyon esnasında 1 günümüzü geçirdik ve engelli bireylerle bir şeyler paylaşma fırsatımız oldu. Hepimiz ilk başta biraz endişeliydik ama günün sonunda hepimiz çok eğlendik. Birlikte resim, yemek gibi birçok farklı aktiviteler yaptık. Çoğu insanın erişemeyeceği kadar farklı sanat aktivitelerine erişim imkânı var ve 1 gün boyunca onlarla bu olanaklara erişebilmek çok hoşumuza gitti.
Vodafone Discover
Discover Programı, hem şirketin sizi keşfetmesi hem sizin şirketi keşfetmeniz hem de sizin kendinizi keşfetmenizi sağlayan bir süreçtir. Kafanızda ne yapmak istediğiniz tabii ki vardır ama farklı yerlerde çalışarak ne yapmak istediğinizi daha da anlayabilmenizi sağlıyor. İlk olarak 4 haftalık bir oryantasyon sürecinden geçiyoruz. Daha sonra 6 ay boyunca bize atanan bölümde ilk rotasyonu, daha sonraki 6 ay da farklı bir bölümde 2. rotasyonu yapıyoruz. Bu sayede şirkette daha genel bir vizyon kazanarak kimin ne iş yaptığını öğreniyoruz. O 1 yıllık süreç sonunda da devam edeceğimiz bölümlerde Specialist olarak işe başlıyoruz. Bu program 2 yıl sürüyor. 1 yıl boyunca Specialist olarak çalıştıktan sonra Discover Programı bitiyor ve Discover mezunu oluyoruz. Bu süreç sonrasında da Columbus Programı'na başvurmaya hak kazanıyoruz. Colombus Programı, farklı bir ülkedeki bir Vodafone'da çalışmayı sağlar. Üniversitelerdeki Exchange Programları gibi düşünülebilir.